Saturday, March 2, 2013

Amerykańskie etykiety cz. 4 - po sąsiedzku - browar Three Heads z Rochester w stanie Nowy Jork


Rochester położone jest w zachodniej części  stanu  Nowy Jork, nad brzegiem ogromnego jeziora Ontario. Miejscowi żartobliwie mówią tu o Kanadzie, że leży "across the pond" -  używając sformułowania zarezerwowanego do Atlantyku. Miasto zamieszkuje 200 tysięcy ludzi. Jeszcze całkiem niedawno przeżywało swój okres świetności - głównie przez kwaterę główną koncernu Kodak. Czasy analogowych filmów fotograficznych odchodzą w zapomnienie i Kodak najpierw musiał drastycznie zredukować zatrudnienie, a ostatnio ogłosił upadłość.

Rochester znane jest też lokalnie ze swojego dziwacznego przysmaku - tzw."garbage plate" czyli "talerza śmieci". Na talerz wrzuca się frytki, makaron z serem, do tego dodaje jakieś mięso - może być np. hamburger i zalewa jakimś sosem.  Nie wygląda to zbyt apetycznie:


Ale mimo kryzysu piwowarstwo w Rochester kwitnie. Ostatnio - na jesieni 2010 powstał tu nowy browar kontraktowy "Three heads brewing" Trzy głowy w nazwie nawiązują do trzech założycieli browaru - wcześniejszych miłośników piwa i piwowarów domowych.

Choć produkty tego browaru dostępne są w mojej Ithace, to jeszcze nie miałem odwagi spróbować ich najpopularniejszego piwa - Skunksa.

Poniżej charakterystyczne etykiety z tego browaru:

UPDATE z 23 marca 2013: Niedawno miałem okazję spróbowac ich DIPA "Too Kind" - to trzecia etykieta licząc od góry. Piwo lane w Ithakańskiej knajpce piwnej Bandwagon. Wrażenia: Bardzo dobre piwo. Jak to DIPA - mocne ale nie czuć alkoholu, nie ma dominacji słodkich słodów, no i piękny, silny aromat amerykańskich chmieli., Szkoda, że nie ma w butelkach - wtedy bym mógł je na spokojnie zdegustować w zaciszu domowym, sfotografować i się z Wami podzielić wrażeniami. W każdym razie - polecam to piwo!

1 comment:

  1. Wg. mnie najciekawsze z dotychczas przez Ciebie zaprezentowanych :)

    ReplyDelete